Saint joseph Ragbi Takımı Turnuvalarda

Saint joseph Ragbi Takımı Turnuvalarda

İzmir’de düzenlenecek olan Ragbi Dostluk Turnuvası’nda İzmir Saint Joseph Lisesi ve Güzelbahçe Belediyespor ekipleri, İstanbul’dan International Rugby Center ile dostluk için sahaya çıkacak.
İzmir, cumartesi günü ragbi şölenine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Güzelbahçe Belediyesi Futbol Sahası’nda gerçekleşecek olan 1. Gençler Arası Ragbi Dostluk Turnuvası’nda İzmir Saint Joseph Lisesi ve Güzelbahçe Belediyespor ekipleri, İstanbul International Rugby Center ekibi ile karşı karşıya gelecek. Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacak etkinlikte ve 12-14-16-18 yaşlarındaki 70 sporcu dostluk için ter dökecek.
Turnuva ile ilgili bilgi veren İzmir Saint Joseph Lisesi Ragbi Koçu Loic Talhouet, 7 yıl önce liselerinde ragbi takımını kurdukları kaydetti. Amaçlarının İzmir ve İstanbul’da bulunan sporcular arasındaki iletişimi güçlendirmek olduğunu ifade eden Talhouet, “İzmir’de Güzelbahçe Belediyespor ekibi antrenör Pierre Saliba tarafından çalıştırılıyor. İstanbul’dan gelen ekip de çok tecrübeli. Sporcularımız gençken bu spora başladılar, yetişkin oldukları zaman da bu spora devam etsinler istiyoruz. Bu tip turnuvalarda oyuncular birbiri ile de tanışacaklar. Maçın sonunda dostluk kazanacak” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir