Türk Koleji Müzeler Haftasını Kutluyor

Türk Koleji Müzeler Haftasını Kutluyor

Kütüphanecilik ve Müzecilik Kulübümüzün koordinatörlüğünde gerçekleştirilen çalışmalar ile havasında kutlanan Müzeler Haftası’nda, ilkokuldan lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz müzeleri farklı açılardan tanıma şansını elde ettiler. Birçok açıdan ele alınan hafta kapsamında önce Kütüphanecilik ve Müzecilik Kulübü öğrencilerimiz haftanın önemini belirten panolar ve maketler hazırladılar.

Tüm seviyelerdeki öğrencilerimize ülkemizdeki ve dünyadaki müzeler hakkında bilgiler verildi. Lise öğrencilerimiz Çorum Müzesi’nin hazırlamış olduğu at arabasını simülasyonuna ilişkin videoyu izlerken, ilkokul öğrencilerimiz ise müzelerdeki arkeolojik eserlerin nasıl bulunduğuna ilişkin bilgiler aldılar.

Müzeler Haftası kapsamında Kütüphanecilik ve Müzecilik Kulübümüz ilkokul öğrencilerimiz ile farklı bir etkinliğe de imza attı. Arkeolojik kazılar ve müzeler hakkında bilgilendirilen öğrencilerimize bir kazı alanı yaratıldı ve bu kazı alanında kazı çalışmasını nasıl yapacakları gösterildi. Kazı sırasında eski para örneklerini bulan öğrencilere, bu paralar anı olarak verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir